وبسایت حکیم دانا

دستور لاغر شدن به شیوه طب اسلامی

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دستور لاغر شدن به شیوه طب اسلامی

۱٫ خوردن سویق جو خشک، صبح ناشتا، دو قاشق غذا خوری. هم تقویت کننده است و هم به علت توانی که به انسان میدهد میتوانید غذای کمتری استفاده کنید بدون اینکه دچار ضعف شوید!
۲٫ نخوردن ناهار. ترک ناهار علاوه بر اینکه باعث میشود سودای کمتری در بدن ایجاد شود، (این مورد خصوصا در روایت آمده که خوردن غذا بین صبحانه و شام باعث فساد بدن میشود)، انسان با اشتهای بیشتری شام میخورد و غذا خوردن با اشتها برای سلامتی خیلی مفید است .بدین ترتیب شام که خودش باعث تقویت بدن است نیز ترک نمیشود.
البته این مورد چندتا شرط دارد
اول اینکه حتما باید صبحانه خوب و کامل باشد و ثانیا ترک یک باره ناهار مضر است چون کسی که به چیزی هر چند بد عادت داشته باشد ترک کردن یک باره آن باعث عوارض میشود. و
۳٫ استفاده از سرکه در برنامه غذایی بلکه به عنوان یک وعده غذایی که هم چربی های مضر رو آب دو هم قلب رو تقویت و هم عقل رو زیاد میکند و هم کرم های بدن رو میکشه و هم لثه رو تقویت میکنه و…!!! البته سرکه منظور سرکه اسلامی یا همون سرکه خمری امگور است.بهترین زمان خوردن سرکه بعد از غذا می باشد
۴٫ استفاده از ماهی تازه. یعنی تازه تازه که همون روز از آب گرفته باشند. در روایت آمده است که بدن رو آب میکند! (مصرف ماهی برای بیماری های سرد همچون روماتیسم، ام اس، پارکینسون،انواع فلج و… ممنوع است و دیگران هم باید با ۷ عدد خرما مصرف کنند)
۵٫ استفاده از دم کرده برگ سنا و گل محمدی هفته ای یک بار که باعث بر طرف شدن چربی ها خصوصا چربی های شکم میشه. و البته فواید زیادی هم داره به طوری که درمان همه دردها معرفی شده در روایات. در روایات آمده که اگر چیزی مرگ را دفع کند همانا سنا است!!!
البته سنا یه مقداری شکم رو روان میکنه و مسهل قوی است و مصرف بیش از خدآن توصیه نمی شود .
۶٫ استفاده از ترکیب گردو و زنیان که کلیه ها را فعال کرده و به دفع بهتر رطوبات اضافه بدن و لاغری کمک شایانی می کند. میزان استفاده روزی یک قاشق مرباخوری ( افراد دارای خشکی مزاج ، حرارت کبد و…در استفاده دقت احتیاط کنند که مصرف زیاد نداشته باشند)(دستور استفاده : ترکیب زنیان و مغز گردو به نسبت مساوی حداقل دو قاشق غذاخوری، هر شب تا یک هفته)
۷٫ اگر اشتهای زیادی دارید مصرف سبزی خرفه قبل از غذا به کاهش اشتها کمک می کند. همچنین ترکیب کاهش اشتهای طب اسلامی بسیار مفید است.
۸٫ ترکیب هاضوم – این دستور پیامبر یکی از موارد هوشمندی است که هم برای لاغری توضیه میکنیم و هم برای چاقی1
—————-
1. http://tarbeat.ir/news