وبسایت حکیم دانا

آیا چای خوب است یا نه

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

آیا چای خوب است یا نه؟

⁉️ آیا چای خوب است یا نه ؟ آیا برای سلامتی بدن مفید است، یا فایده ای ندارد، ویا اینکه مضر می باشد؟

بنابر قانون کلی که در طب اسلامی وجود دارد تمام چیزهایی که در روایات ذکر نشده باید با تردید به آنها نگاه کرد .

✅ باید چای را به دو قسمت تقسیم کرد: 1_ چای وارداتی 2_ چای ایرانی

اما شکی در مضر بودن چای وارداتی نیست زیرا شرکت های خارجی چای، جهت فروش بیشتر وداشتن ظاهری زیباتر انواع رنگ های شیمیایی واسانس های شیمیایی ومواد افزودنی شیمیایی دیگر به چای اضافه می کنندکه این مواد شیمیایی برای بدن مضر وخطرناک می باشد .

♦️ به طور کلی رنگ اصلی چای به این صورت نیست رنگ چای در اصل سبز است خیلی هم میخواد رنگ بدهد به اندازه چای ایرانی بدون رنگ، رنگ میدهد ودر اصل عطر ندارد وطعم خوبی ندارد وحتی در چای ایرانی نیز شرکت ها جهت فروش بیشتر طعم دهنده اضافه می کنند واضافه کردن رنگ در برخی از شرکت ها نیز بعید نیست .

خصوصیتی که چای دارد باعث ایجاد گرسنگی کاذب می شود هر مقدار هم انسان غذا خورده باشد اگر چای بنوشد احساس گرسنگی می کند واین عامل موجب زیاد خوردن می شود که خود بیماری زا است .

♦️علاوه بر این چای باعث اختلال در فعالیت معده ومشکلات مربوط به معده می گردد همچنین سبب یبوست مزاج وغلبه سودا می شود بخصوص اگر با قند یا شکر سفید مصرف شود .

ولی مصرف خرما به جای قند وشکر سفید، سبب ایجاد سیری کاذب وکم خوری (در مقابل قند وشکر سفید که سبب گرسنگی کاذب) می شود که خود عامل سلامتی ودرمان بیماریها است .

بنابراین به جای استفاده از این چای بیاییم از چای قرآنی ومفید که شامل: چای #زنجفیل یا دم کرده های مذکور در روایات همچون: جوشانده #زیره یا دم کرده #دارچین #آویشن #بابونه #بنفشه #سماق #گشنیز #رازیانه #لیمو #شوید #بهار_نارنج #گل_مورد #شب_بو #گل_سنجد #کاسنی #نعناع #گل_سرخ #گل_محمدی #به و #سیب (سوزانده نشود) یا ترکیبی از چند گیاه مذکور استفاده کنیم.