وبسایت حکیم دانا

نوشیدنی لعنتی (نوشابه)

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

نوشیدنی لعنتی (نوشابه)

یک نوشیدنی در سده های اخیر ظهور کرد و سریعاً بازارها را اشغال کرد تا جائی که به یکی از ضروریات سفره بدل شده، نام این نوشیدنی نوشابه است .

نوشابه های گازدار با هر نام و برندی برای سلامتی افراد خطر آفرین هستند اما به دلیل طعم لذید آنها، بسیاری قادر به ترک این نوشیدنی نیستند .

〽️ خوردن نوشابه گاز دار باعث بروز اختلال در بدن میشود و حد اقل تأثیر منفی آن پوکی استخوان است .

⚠️ اسید فسفریک موجود در نوشابه باعث می شود جذب کلسیم توسط بدن دچار مشکل شده و به تدریج منجر به پوکی استخوان می شود .

نوشابه های گازدار به دلیل قند فراوانی که دارند عملاً فاقد ارزش غذائی هستند و کالری موجود در آن کالری های خالی نامیده می شود که هیچ فایده ای برای بدن ندارند.

مشکل دیگر جمع شدن چربی در منطقه اطراف شکم و پهلو هاست و افزایش وزن از دیگر عوارض نوشابه است که باعث بد ریخت شدن آقایان و خانم ها شده .

♨️ محققان دانمارکی متوجه شدند که نوشیدن نوشابه به افزایش قابل توجه تجمع چربی در کبد و ماهیچه های اسکلتی می انجامد که هر دوی آن ها می تواند به مقاومت انسولین و دیابت منتهی شود .

این مطالعه نشان می دهد افرادی که به مدت شش ماه هر روز نوشابه می خوردند دچار افزایش ۱۴۲_۱۳۲ درصدی چربی اسکلتی و حدود ۳۰ درصد افزایش در چربی تری گلیسرید خون و چربی در سایر ارگان های بدن شدند .

❗️ نوشابه حاوی اسیدهایی است که تأثیر منفی در معده می گذارند و می توانند باعث حساس شدن جداره معده شوند و مشکلات گوارشی همچون سوزش معده و رفلاکس یا همان بازگشت اسید معده به مری را بوجود آورد .

❌ اسید موجود در نوشابه موجب تخریب مینای دندان ها و خرابی دندان ها می شود، تحقیقات نشان می دهد وجود اسید این نوشابه ها بمدت چهل و هشت ساعت روی دندان ها می تواند منجر به از بین رفتن پنج در صد از وزن دندان شود .

⭕️ هر قوطی نوشابه بیش از ۴۰ گرم شکر دارد که معادل ده قاشق چای خوری است و ۲۰۰۰ کالری، بدن انسان با دشواری بیشتری قادر به استفاده از قند موجود در نوشابه هاست زیرا قند موجود در نوشابه به جای قند معمولی از شربت ذرت یا فروکتوز تشکیل شده اند .

〽️ قند نوشابه برای بیماران مبتلا به دیابت از سایر کربوهیدرات ها خطرناکتر است .

کافئین موجود در نوشابه ها ادرار آور است و باعث کمبود آب در بدن می شود .

تقریبا ۳۰۰۰ هزار میلی گرم کافئین در نوشابه وجود دارد که سبب اضطراب، فشار خون بالا، ضربان قلب نا منظم، تپش قلب و در نهایت بالا رفتن کلسترول خون میشود.

علاوه بر اینکه کافئین موجود در نوشابه موجب اعتیاد به نوشابه می شود .

⚠️ ماجرا جایی وخیم تر می شود که طبق بررسی های انجام شده کسانی که مصرف نوشابه آن ها بالاست شیر، لبنیات، سبزیجات و پروتئین کمتری مصرف میکنند .

⛔️ و از همه بدتر فاش نشدن ترکیب اصلی نوشابه است که در شرکت های اصلی ماده ی اصلی آن تولید می شود و به تمام کشورها صادر می شود .

❗️گفته می شود که حل ماده اصلی نوشابه (که به شکل سنگ هست) با الکل صورت میگیرد و حلال دیگری ندارد . و گفته می شود که خاصیت هضم کنندگی نوشابه از وجود روده خشک شده خوک در ماده اصلی آن است . علاوه بر این نوشابه پر از رنگ های شیمیایی است که ضررهای متعددی دارند .

ان شاء الله در طب اسلامی قصد داریم در آینده ای نزدیک نوشابه طبیعی و مفید تولید کنیم، یعنی نوشیدنی سلامتی را جایگزین نوشیدنی لعنتی خواهیم کرد .