وبسایت حکیم دانا

قرص های خواب آور و افزایش ابتلای به سرطان

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

‼️ قرص های خواب آور و افزایش ابتلای به سرطان:

یک مطالعه جدید نشان می دهد که 6 تا 10٪ آمریکایی ها _که از داروهای خواب آور با تجویز پزشک استفاده می کنند مانند زولپیدم (Ambien) ، تمازپام (Restoril) ، اگزوپلون (لونستا) و زالپلون (سوناتا)_ احتمال ابتلا به سرطان و مرگ زودرس، در آن ها به مراتب بیشتر است نسبت به کسانی که هیچ استفاده ای از این داروها نمیکنند.

این مطالعه می‌گوید، کسانی که حداقل یک یا 18 قرص خواب در سال مصرف می کنند ، مرگ و میر آن ها بیش از سه و نیم برابر بیشتر از کسانی است که چنین داروهایی مصرف نمی کنند.

براساس این مطالعه ، برای بیمارانی که بیشترین تجویز داشته اند – بیش از 132 قرص در سال – خطر مرگ 5 برابر بیشتر از افرادی است که به نظر می رسد هیچ دارویی در این زمینه مصرف نکرده‌اند.

علاوه بر این، مطالعه دیگری که این هفته توسط انتشارات پزشکی انگلیس BMJ Open منتشر شد ، نشان داد که افزایش شیوع سرطان در میان افرادی که داروهای خواب آور مصرف می کردند، در مقایسه با بیمارانی که سابقه مصرف قرص های خواب آور با نسخه را نداشتند، از نظر آماری بسیار معنی دار بود.

⚡️این مطالعه می گوید ، افرادی که مصرف کننده خواب آور با نسخه بودند ، 35٪ بیشتر از افراد در طول دوره مطالعه، به سرطان مبتلا شدند. ❌